ÁSZF

Kereskedelmi Általános Szerződési Feltételek Kondor & Fiai kft által gyártott és forgalmazott termékek szállítására és beépítésére.

 

I. Általános és Értelmező rendelkezések
  1. Ezen KÁSZF elválaszthatatlan részét képezi a Kondor és Fiai Kft. által gyártott és forgalmazott termékek szállítására és beépítésére kötött minden szállítási, vállalkozási szerződésnek (a továbbiakban együttesen: szállítási szerződés). Amennyiben az írásban létrejött szállítási és vállalkozási szerződés feltételei eltérnek a jelen KÁSZF-től, akkor az írásban létrejött szállítási és vállalkozási szerződést kell ezeknek a feltételek tekintetében alkalmazni. Az írásban létrejött szállítási és vállalkozási szerződésben nem szabályozott kérdések tekintetében KÁSZF rendelkezéseit kell alkalmazni

  2. A szállító: lásd impresszum.

  3. Műszaki tartalom: Szállító által kiállított megrendelés visszaigazolásban, a megrendelői adatlapon szereplő mennyiségek és termékspecifikus jellemzők szerint.

  4. Ajánlati kötöttség: Szállító 30 napos ajánlati kötelezettséget vállal az ajánlatának a megrendelő részére történt elküldésétől kezdődően.

  5. Vételár: Az egyes termékek vételára a megadott műszaki tartalommal, a helyszínre szállítás díja nélkül értendők. Díjmentes a tárolás a termék készre jelentésétől számítva 10 napig. Az ajánlatban feltüntetett árak a beépítés munkadíját nem tartalmazzák, a megrendelőnek lehetősége van a termékeket beépítés nélkül megrendelni.

  6. Beépítés díja: lásd VI./2. pont.

  7. Tulajdonjog fenntartás: Szállító a szállított termékeken fennálló tulajdonjogát a vételár és valamennyi szolgáltatás díjának és a szerződéssel kapcsolatos valamennyi költség teljes kiegyenlítéséig fenntartja. Azon termékeknek a beépítés helyéről történő elszállíthatóságát, amelynek a tulajdonjogát nem szerezte meg, a megrendelő köteles biztosítani, abban a szállítót nem korlátozhatja. Az elszállítás, ill. az újbóli kiszállítás és szerelés többletköltsége kizárólag a megrendelőt terheli.

 

II. Teljesítési és pénzügyi alapfeltételek
  1. A szerződés létrejötte: Szállítási szerződésnek a szállító és a megrendelő által aláírt – dátummal ellátott, ezáltal elfogadott, a szállító által elkészített megrendelés visszaigazolás tekinthető, amennyiben a munkára konkrét, részletes (szállítási, vállalkozási) szerződés nem készül.
    A szállítási szerződés akkor tekinthető érvényesen létrejöttnek, amennyiben a rendelés visszaigazolást mindkét fél a rá vonatkozó cégjegyzési (aláírási meghatalmazási) szabályoknak megfelelően aláírta.
    Amennyiben az aláírás nem egyidejűleg történik, úgy a szállítási szerződés érvényesen létrejöttnek a második aláírás időpontjában tekinthető.
    Szóbeli megrendelést a szállító nem fogad el. Ha EU tagállambeli megrendelő székhelye nem Magyarországon van, a megrendelőnek a megrendelés leadásakor minden esetben kötelező megadnia a közösségi adószámát, melynek a megrendelés várható teljesülésének időpontjáig (végszámla kiállításának időpontja) érvényesnek kell lennie.

  2. A szerződés módosítása: Az 1. pont szerint létrejött szerződés módosítása a megrendelés módosítással történhet, kizárólag írásban, a gyártásba adás és a megrendelés visszaigazolásának visszaküldése előtt, a módosítás műszaki és pénzügyi vonatkozásainak dokumentálásával, és az 1. pont szerinti aláírásával.
    Amennyiben a megrendelő legkésőbb a megrendelés visszaigazolásán nem jelzi a módosítási szándékát, annak beérkezése után a szállító semmilyen módosítást nem tud elfogadni, kizárólag újabb szerkezet rendelésével.
    Ebben az esetben mindkét termék árát meg kell fizetni.
    Műszaki tartalom módosítása esetén a gyártó fenntartja a szállítási határidő egyoldalú megváltoztatásának jogát.
    Szóbeli megrendelés módosítást a szállítónak nem áll módjában elfogadni.

  3. Pótmegrendelés: A pótmegrendelés minden esetben új megrendelésnek minősül, amelyről külön írásos megrendelés szükséges.
    Elszámolása, határideje, egyedileg kerül meghatározásra függetlenül az eredeti szerződéstől.
    Pótmegrendelés esetében teljes egészében alkalmazandók a II/1.- 2 pontban írt rendelkezések.

  4. Vételárfizetés: 1 millió forintot meghaladó értékű megrendelés esetén a megrendelés visszaigazolását követő 3 banki munkanapon belül a megrendelő a termékek bruttó árának 50%-át köteles megfizetni.
    Erről az összeg beérkezése után előlegszámlát állít ki a szállító. A vételár előleggel nem fedezett 50%-nak a kiegyenlítése a termékek a megrendelő részére történő kiszolgáltatása után 3 banki munkanapon belül esedékes. Amennyiben a Megrendelő a megrendelés visszaigazolásakor a teljes vételárat megfizeti, a kialkudott vételárból a szállító 2% kedvezményt biztosít.
    1 millió forintnál kisebb értékű megrendelés esetén a termékek árának kiegyenlítése egyedi konstrukciók alapján történik. A megrendelő átutalással történő fizetés esetén köteles az utalás tényét banki igazolással bizonyítani, mely szerint a bank a megrendelő számláját az utalandó összeggel megterhelte.
    Az átvett termékek ellenértékét a megrendelő minden esetben köteles a szállítónak megfizetni.

  5. Áfa adóalanynak minősülő személyeknek történő értékesítés: Ha a megrendelés vagy szerződés, szerelést is tartalmaz, és a megrendelő áfa adóalanynak minősülő személy, és a megrendelő által végzett tevékenység építésiengedély köteles, akkor az áfá-ról szóló 2007.évi CXXVII. számú törvény 142. § (1) bekezdése értelmében a végszámla nettó összegben kerül kiállításra.
    Megrendelő az ÁFA törvény 142. § (1) bekezdés b) pontja értelmében nyilatkozik, hogy a szerződés szerinti munka, építkezés hatósági engedély köteles tevékenység.
    A szerződés, illetve a megrendelés visszaigazolás mellé a megrendelő köteles csatolni az építési hatóság által kiállított építési engedély másolatát, valamint a fordított adózás rendjére vonatkozó nyilatkozatot.
    A nyilatkozat, illetve építési engedély hiányából eredő esetleges többletköltségek a megrendelőt terhelik.

  6. Késedelmes fizetés jogkövetkezményei: Késedelmes fizetés esetén a késedelem idejére a megrendelő a mindenkori jegybanki alapkamat kétszeresének megfelelő mértékű késedelmi kamatot fizet a szállító részére a vételár előleg, illetve a vételár megfizetésével együtt.

     

III. A gyártásba adás feltételei, gyártási határidő
  1. A szállítási szerződésben megrendelt termékek gyártásba adásának együttes feltételei az alábbiak:
    – a megrendelő által is aláírt megrendelés visszaigazolás egy példányának a szállítóhoz történő visszaérkezése,
    – a megjelölt előlegnek a szállító számláján történő jóváírása

  2. A megrendelés visszaigazoláson szerepel a konkrét szállítási szerződés szerinti szállítási határidő, amely késedelmes előleg befizetés esetén a késedelem időtartamával meghosszabbodik.
    Gyártási határidőnek a termékek készre jelentésének időpontja minősül.

     

IV. A szerződés teljesítése
  1. A szállító a termékek készre jelentése írásban történik. A megrendelő a készre jelentést követően legkésőbb 3 munkanapon belül köteles rendelkezni a termékek elszállításáról.

  2. A termékek elszállításának előfeltétele a teljes vételár, esetleges késedelmi kamat, költség, tárolási díj maradéktalan megfizetése.

  3. A szállító a készre jelentést követő 10. napig ingyenesen tárolja a termékeket. Ezután minden megkezdett 30 napra tárolási díj kerül felszámításra, melynek mértéke a nettó vételár 2%-a/30 nap + áfa.
    A tárolási díj a termékek elszállításakor esedékes.

     

V. A termék átadása
  1. Mennyiségi és minőségi átvétel: A mennyiségi és minőségi átvétel a teljesítési helyen történik. A kárveszély a termékek átvételével száll át a megrendelőre. A termék átvételekor a megrendelő köteles az áru mennyiség és minőségi átvételéről gondoskodni. Az átvételkor a megrendelő köteles a megrendelés visszaigazolás és az átadott termék egyezőségét ellenőrizni. A szállítmány hiba, sérülés és hiánymentes átvételét a megrendelő vagy megbízottja aláírásával igazolja.
    Amennyiben a szállítmány átvételekor a megrendelő sérülést, hiányt tapasztal, azt köteles írásban a helyszínen rögzíteni és mindkét fél a dokumentumot aláírásával köteles ellátni.

     

VI. Beépítés
  1. A szállító a vállalkozási szerződés alapján csak akkor tudja a beépítést megkezdeni, ha ahhoz a megrendelő a megfelelő munkaterületet biztosítja. A munkaterület megfelelősségét mindig az elvégzendő egyedi munka határozza meg.

  2. Helyszíni felmérés: Ha a beépítést, mint szolgáltatást is megrendelik, a termékek műszaki paramétereinek gyártás előtti pontosítása végett egyszeri díjmentes felmérést végez a szállító.

  3. A beépítés díja: a beépítés díja a következőket tartalmazza: egyszeri kiszállási díjat, a beépítéshez szükséges segédanyagokat, a szerkezetek szakszerű rögzítését és beállítását 2,5 m-es szerelési magasságig.
    2,5 m-es magasság felett történő szerelés esetén állvány szükséges, melynek díját a beszerelési díj nem tartalmazza, azt a megrendelőnek kell viselnie.
    Amennyiben a beépítés helyszínén jut a szállító tudomására, hogy a szerelési feltételek eltérnek attól, amelyet a megrendelő jelzett, az ismételt kiszállás költsége a megrendelőt terheli.
    Ha a szállító az elkezdett munkálatokat a szállítónak fel nem róható okok miatt nem tudja befejezni, az ebből a helyzetből adódó következmények a megrendelőt terhelik.
    A beépítés díja kőműves és egyéb javítási munkákat nem tartalmaz.
    Elektromos hajtású szerkezetek esetén a szállító tesztüzemelést és finombeállítást végez.
    Nem tartalmazza a beépítés:
    – Az elektromos hálózat tervezését és kivitelezését,
    – szerkezetek hálózatra történő végleges csatlakoztatását.
    Ezt a szállító külön megállapodás és díjazás ellenében végzi el a megrendelőnek. Elektromos hajtások hálózatra kötése a szállító által biztosított motorok csomagolásában megtalálható leírás szerint kötelező. Ettől eltérően rákötött szerkezetekre a szállító jótállást nem vállal.

  4. Beépítés átadás-átvétele: a megrendelő vagy az általa megbízott képviselő aláírásával igazolja a munka hiánytalan, hibamentes elvégzését. Ha ezt nem a megrendelő végzi, a felhatalmazott személyét a szállító felé írásban kell közölni.

 

VII. Vis Major
  1. Amennyiben a szállító által vállalt kötelezettségek teljesítése, rendkívüli időjárási, természeti körülmények, vagy olyan rendkívüli társadalmi gazdasági körülmények miatt, amelyek a gazdasági életet, termék előállítást, üzletvitelt, életvitelt akadályozzák, késedelmesen vagy nem történik meg, úgy ezért a szállító nem felel.

 

VIII. Szavatosság, jótállás
  1. A Szállító szavatossági és jogszabályon alapuló kötelező jótállási kötelezettségére a hatályos jogszabályi rendelkezések az irányadóak.

  2. Szakszerűen beépített termékre a szállító a szerződésben foglaltak szerint vállal garanciát. A motorok esetében a jótállás időtartama három év, egyéb termékek esetében a jótállás időtartama két év.
    A termékekre vonatkozó jótállási idő kezdete az a nap, amikor megrendelő vagy az érdekkörében eljáró harmadik személy a termékeket átveszi.
    A szállító termékei ISO 9001 minőségbiztosítási rendszer keretein belül készülnek, CE jelöléssel rendelkeznek.
    Nem rendeltetésszerű használat, szakszerűtlen kezelés, helytelen tárolás vagy beépítés, erőszakos külső behatás, kőműves munkálatok során előforduló koszolás, sérülés, elemi kár okozta sérülés, vagy a szerkezet illetéktelen megbontása esetén a jótállás nem érvényesíthető.
    A szállító nem vállal jótállást az eszközök működéséhez kapcsolódó berendezésekre, munkákra, amennyiben azokat nem a szállító telepítette, illetve végezte.
    A szállító automatikusan mentesül a jótállási kötelezettségek alól, amennyiben a telepített berendezéseket, eszközöket bárki – nem szállító által megbízott személy – megbontja, illetve bármilyen beavatkozást, vagy beavatkozásra, szerelésre utaló tevékenységet végez.

 

IX. Vitás kérdések rendezése
  1. Amennyiben a felek a közöttük felmerült vitás kérdéseket közvetlen tárgyalások útján nem tudják rendezni, úgy jogvitájuk eldöntésére az ügyértéktől függően alávetik magukat a Pesti Központi Kerületi Bíróság kizárólagos illetékességének.

 

X. Záró rendelkezések
  1. Megrendelő kötelezettsége, hogy a megrendelés visszaigazolás tartalmát haladéktalanul és teljes körűen átvizsgálja, különös tekintettel a hajtásoldalakra, amelynek meghatározása mindig belülről nézve történik (kivéve napellenzők, télikert árnyékolók), színekre, mozgatási módokra (karos, gurtnis, motoros, stb…).
    A Szállító a terveken szereplő méreteket -egyéb utalás híján- névleges méretnek, nyers vakolatlan falnyílásnak, illetve műszaki segédletben termékspecifikusan megjelölt standard névleges méreteknek tekinti.
    A gyártási, tényleges méret felmérés alapján kerül meghatározásra.
    Méretek megadása minden esetben mm-ben történik.

  2. Ezen KSZÁF-ben nem szabályozott kérdések tekintetében a Ptk. valamint a szállítási szerződés szabályai az irányadóak a I/1. pontban írtak figyelembevételével.

Fix keretes szúnyoghálók

Inkább olyan nyílászárók rovarvédelmére ajánljuk, amin nem akar gyakran kinyúlni vagy áthaladni. A szerkezet erős alumínium profilból készül, UV-stabil üvegszálas szúnyoghálóval. Kis helyigényének köszönhetően nem vesz el a kilátásból. Számos típusát forgalmazzuk, a helyszíni adottságok illetve az igényei szerint segítünk kiválasztani a megfelelő típust. A kivehető verziót egy mozdulattal le illetve vissza lehet szerelni, nem igényel szakembert, akár Ön is leszerelheti a téli hónapokra, ha az igényei úgy kívánják. Könnyen beépíthető és kombinálható akár meglévő árnyékoló rendszerrel is.